SLOBODNA EUROPA / DAVOVA PSYCHOZA - PAKAREN / ANTROPOFOBIA (OPUS 100) (2CD)

slobodna slobodna
Na sklade
16,99 €
Dostupnosť: posledné kusy

Kategórie: Pop - Rock, Domáce

EAN kód: 8584019010929

Edícia OPUS 100 - Sto základných albumov a interpretov

Slobodná Európa - Pakáreň
--------------------
V priestoroch bratislavskej veľkopivárne Stará sladovňa (oveľa známejšej pod názvom Mamut) sa odohralo veľmi veľa udalostí, ktoré ovplyvnili slovenskú hudobnú scénu. Jednou z nich je určite aj vznik skupiny Slobodná Európa, ktorej názov bol pred 17.novembrom 1989 synonymom „štvavej protisocialistickej vysielačky".

Speváka Mila Lábera (dodnes počúvajúceho na meno Whisky) a gitaristu Sveťa Korbela doplnila „odídená" rytmická sekcia zo Zóny A (basgitarista Braňo Alex a bubeník Peter „Ozi" Hurtig). V tejto zostave nahrala v roku 1991 aj svoj debutový album, ktorý dodnes nič nestratil na svojej priamočiarej (punk)rockovej údernosti, čo sa týka hudby, a ani dobovej generačnej výpovede v textoch.


Davová psychóza - Antropofóbia
--------------------
V dobe svojho vzniku (1987) mala problémy s cenzúrou už so samotným názvom aj kapela, ktorá v súčasnosti už funguje na „medzikontinentálnej báze", keďže spevák žije v Austrálii a na rodný kontinent si z času na čas odskočí kvôli koncertom. Davová psychóza bola a dodnes ostala synonymom radikálnej a nekompromisnej kapely, ktorá si nikdy nebrala servítky pred ústa. Na debutový (a dodnes najviac cenený) album Davovej psychózy sa dostali pesničky, ktoré vznikali v dobe výrazne sa meniacich spoločenských pomerov. A je zaujímavé a príznačné, že dodnes nič nestratili na svojej sile, tak ako kapela nezľavila zo svojich nekompromisných postojov.

Ak chcete položiť otázku k produktu musíte byť prihlásení.
Prihlásiť sa môžete tu.