RUZOVA ANICKA / DRAKOVA NEVESTA / JANKOVO STASTIE (kartón)

RuzovaAnicka RuzovaAnicka
Nie je na sklade
6,99 €
Dostupnosť: viac ako 30 dní

Kategórie: Rozprávky, Pre deti, Domáce

EAN kód: 8586006661671

1. Ružová Anička

V jednej dedine, v chudobnom domci, šťastne si nažívali braček a sestrička - Janko a Anička. Keď však vyrástli, umrela im dobrá mamka a namiesto nej sa detí ujala zlostná tetka, ktorá si navyše so sebou priviedla aj svoju mrzkú dcéru Katrenu. Od tých čias nebolo v dome pre Aničku a Janka pekného slova. Starší Janko nevydržal dlho znášať príkorie a vybral sa do sveta do služby. Kým on slúžil u bohatého pána, na gazdovstve sa diali čudesné veci. Anička celučičká celá obrástla ružovými kvetmi a Katrena zas strapatým tŕním. Všetci sa chodili na ten div divúci dívať a jedného dňa zavítal k bráne domu i jeden maliar, ktorému sa dala Anička potajomky namaľovať a obrážtek potom poslala bračekovi Jankovi, aby na ňu v službe nezabudol. Jankovi však obrážtek priniesol nielen radosť, ale aj veľké utrpenie. Prečo? To vám už dopovie rozprávka o prekrásnej Ružovej Aničke a jej zlatých kačičkách...

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Greššo

Anička: Andrea Kiráľová

Janko: Martin Kaprálik

Tetka: Adela Gáborová

Katrena: Lujza Schrámeková

Mladý pán: Ondrej Kovaľ

Kačičky: Adela Mojžišová, Lucia Molnárová


2. Drakova nevesta

Bola raz jedna pyšná gazdovská dievčina Juliana, ktorá chcela len takého muža, čo mu na svete páru nebude. A veru sa taký našiel - prišiel od hlavy až po päty celý v zlate oblečený, a tak všetkých oslepil, že si nikto zo svadobčanov vôbec nevšimol, že je to prezlečený drak. Keď sa Julianka zbadala, bolo už neskoro. A bol by s ňou veru amen, keby nebolo odvážnych bratov - a medzi nimi najodvážnejšieho - Vidáka.

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Greššo

Janko: Martin Kaprálik

Drak: Vladimír Bartoň

Vidák: Ondrej Kovaľ

Gazdiná: Adela Gáborová

Juliana: Adela Mojžišová

Starec: Dušan Lenci


3. Jankovo šťastie

Keď sa Janko vybral do sveta hľadať šťastie, dostal sa do zámku na vrchu Sitno, k múdremu starcovi, ktorý mu ukázal svetlicu s troma stolmi. Jeden z nich bol lesklý ako sklo, druhý drsný ako neopracovaný kameň a za ten tretí ho posadil a nachoval. Medzi tými dvoma zvyšnými stolmi neustále chodili jeden muž a jeden mládenec, prenášali jednu knihu zo stola na stôl a čítali z nej mená. Kto boli tí dvaja? Ten mládenec bol starcov vnuk, volali ho Viera, ten muž bol starcov syn, volali ho Skúsenosť. Nuž a Starcovi vraveli Múdrosť. Starec prezradí Jankovi, že z toho miesta vychádzajú na svet duše, ktoré sa ešte len majú narodiť. V tej knihe sú zapísané ich mená. Čie meno mládenec a muž vyrieknu, toho duša vyjde na svet a tam žije. Koho meno vyrieknu pri lesklom stole, ten životom pôjde po hladkej ceste. A ten, koho pri kamennom, toho život pôjde po hrboľatom kamenistom chodníku. Nebolo by to asi veľmi spravodlivé, keby na tých cestách nebolo toľko odbočiek. Človek sa vždy sám rozhoduje, kam pôjde a kam ho jeho cesta dovedie...Veru, veľa sa toho Janko od starca - Múdrosti dozvedel. No či to dokáže vo svojom živote aj zúžitokovať, dopovie vám príbeh o hľadaní ľudského šťastia.

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Greššo

Janko: Martin Kaprálik

Starec: Dušan Lenci

Žobrák: Vladimír Bartoň

Marka: Lucia Molnárová

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Maja Glasnerová.

Ak chcete položiť otázku k produktu musíte byť prihlásení.
Prihlásiť sa môžete tu.