FREE FACES: ALMOST TRUE STORY - 2LP

8588006156300 8588006156300
Nie je na sklade
24,99 € 29,99 € (Zľava: 17%)
Dostupnosť: do 5 až 10 dní

Side A
1. Nothing Happens
2. Diva
3. Choral
4. Foolybear
5. Waltz
Side B
1. Doctor Says
2. Paranoid Nets
3. God Is Unemployed
4. Mindnight In Europe
Side C
1. Walk Around & Roll In
2. Purified
3. It´s Gone Now
Side D
1. Brooklyn
2. No Love
3. She's Doing It Twice

Rok výroby: 1998

EAN kód: 8588006156300

Side A
1. Nothing Happens
2. Diva
3. Choral
4. Foolybear
5. Waltz
Side B
1. Doctor Says
2. Paranoid Nets
3. God Is Unemployed
4. Mindnight In Europe
Side C
1. Walk Around & Roll In
2. Purified
3. It´s Gone Now
Side D
1. Brooklyn
2. No Love
3. She's Doing It Twice

Popis

Iba niekoľko rokov trvala aktívna existencia dnes už kultovej skupiny Free Faces (1997 -2001). Napriek tomu, že počas týchto rokov vydali len dva albumy, ich hudba je stále aktuálna a patrí k najosobitejším slovenským hudobným počinom.
Členovia skupiny – Oskar Rózsa, Maroš Hečko, Marcel Buntaj a Andrej Šeban patria dodnes k najzaujímavejším a najinvenčnejším hudobníkom slovenskej scény a i keď sa každý z nich dnes venuje svojim sólovým projektom, to čo sa im podarilo vytvoriť v spoločnom zoskupení, najmä ich prvý album Almost True Story, si celkom určite zaslúžilo opätovné vydanie.

Album vyšiel pôvodne v roku 1998 v nezávislom vydavateľstve Silberman len ako CD. Skupina po jeho vydaní absolvovala vypredané turné a skladby z albumu sa dostali aj do vysielaní rádií i vysielania TV. Za album získali cenu Hudobnej akadémie v kategórii Objav roka, Nahrávka roka a Obal roka. Naplánované bolo aj zahraničné turné, v jednaní bolo aj vydanie albumu v zahraničí. Doba a podmienky tomu však neboli naklonené a aj cesty jednotlivých hudobníkov sa napokon na nejakú dobu rozišli.

Niektoré z piesní albumu, vznikli na anglické texty beatnického básnika Lawrenca Ferlinghettiho, dva texty dodal Roman Gal a pod zvyšné texty sa podpísal Maroš Hečko. Hudobne bol album – tým, že vznikal priamo v štúdiu - trochu iný, ako živé vystúpenia skupiny. Tie boli charakterizované a vyhľadávané pre obrovskú živú energiu, ktorá išla z hudobníkov a najmä pre skvelú improvizačnú schopnosť všetkých členov skupiny. Štúdiová práca na albume v sebe nesie viac premyslených kompozícií a hudobnej disciplíny, z celkovo 12 skladieb sú tri signované ako Free Faces, pod zvyšné sa autorsky podpísal tandem Hečko/Rózsa. Okrem členov skupiny na albume hrajú Martin Burlas, Martin Ďurdina a Igor Sabo. Nahrávka vznikla pod hudobnou réžiou Oskara Rózsu a Free Faces, Oskar Rózsa je podpísaný aj pod súčasným remasteringom albumu.
Album vychádza v reedícii a vôbec po prvýkrát na LP.

Ak chcete položiť otázku k produktu musíte byť prihlásení.
Prihlásiť sa môžete tu.
 

Všetky tituly interpréta